2018

2017

2016

Moji milí, autoři básní, příběhů a písní, jakož i vy, milovníci a příznivci naší tvorby,

s velkou radostí vám všem dávám na vědomí, že již 5. ročník festivalu, tentokrát na moravskoslezskočeském břehu řeky Moravy, se uskuteční ve dnech 29. - 31. 7. 2016. Na programu, kterým bychom vám rádi zpříjemnili tento poetický víkend, již usilovně pracujeme. Předběžné přihlášky očekávejte v průběhu měsíce března, budou vám tradičně zasílány el. poštou. Veškeré informace zde budou přibývat dle aktuálnosti.

Těšíme se na vás!!!

Jarmila a spol.

Festivalová znělka 2016:

www.youtube.com/watch?v=xJgSu2CydoM

 

2015

Letošní ročník, situovaný opět na Slovensko - Senica, Smrdáky, Košiariská, Bradlo, byl dalším velmi zdařilým přátelským setkáním. Fotodokumentace v naší galerii je toho důkazem :)

2014

3. Píše se o nás na: 

www.zahorskakniznica.eu/

(III. letný medzinárodný poetický festival PO STRANÁCH MORAVY 2014)

Neopomeňte si rozkliknout fotogalerii pod plakátkem - na pěti stránkách najdete na 100 usvědčujících obrázků!!! :) 

 
 
 

2.

Vážení a milí poetové, prozaici, muzikanti - mému srdci blízcí přátelé,

koho by to před dvěma lety napadlo, že myšlenka pořádat náš festival padne do tak úrodné půdy, ba co víc, vydá tolik chutných plodů. Ano, Vlado a já jsme ti správní "blázni", kteří se pokusili, Hanička a Kačenka ty dobré duše, co pomohly, ale vy všichni jste těmi, kdo náš festival dělají tím, čím je. Oázou usebrání, dychtění, radosti, volnosti, uvědomění si pořadí důležitosti všeho. Naše snaha přijímat vás jako hosty nejvzácnější se nám vrací ve vaší dobré náladě, kterou pak samozřejmě obklopujete a sytíte nás. 
Mojí největší odměnou v letošním roce byly okamžiky, kdy jsem v běžných dialozích slýchala z úst Slováků vylétat česká slova, a naopak.
Na srdci mám jediné: Děkuji vám, děkuji!!!

 

Vaše Jarmila :) 

 
 

1.

Vážení a milí tvůrci a milovníci tvorby a života, kvapem se blíží prázdniny a v jejich středu naše tradiční setkání - letos opět v Hodoníně. Takže pokud již plánujete svoje dovolené či jiné příjemné letní aktivity, nezapomeňte si v kalendářích udělat hvězdičku pro dny 25. - 27. 7. 2014, a nám poslat předběžný vzkaz, že se na vás můžeme začít těšit. My vám všem na oplátku připravujeme celou řadu báječných překvapení!

 

Vaše Jarmila

2013

1) www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=wDNXqKJageY#at=543 (Autor: Marcel Páleš)

 

2) www.youtube.com/watch?v=dv6J0UoQLvs
 

3) www.skalica.sk/sk/mesto/10-aktuality/1453-v-skalici-40-poetov

 

2012

Kdyby chtěl někdo namítat, že žádní andělé nejsou, budu se s ním přít. A kdybych dnes, pár hodin poté, co náš festival skončil, mu teprve měla dát název, jistojistě by to byl SLET ANDĚLŮ. Ovšem vzhledem k tomu, že by se zase mnozí ptali, o čem to vlastně je, si myslím, že původní název Letní mezinárodní poetický festival PO STRANÁCH MORAVY je název podstatu dění dostatečně vystihující. A Andělé? Ti nakonec vědí své :)

Opravdu si myslím, že Vesmír nad námi bděl. Myšlenka-přání pořádat v naší česko-slovenské oblasti pravidelně takovéto setkávání poetů se setkala velmi plynně a přirozeně s kladnou odezvou všech zúčastněných, bez jejichž přispění by se nikdy nemohla transformovat v čin: počínaje ředitelkami obou knihoven v Hodoníně a Senici přes přední manažery lázeňských zařízení v Hodoníně a Smrdákoch a starosty obou míst konání, Města Hodonín a Obce Smrdáky, a konče několika desítkami autorů poezie, prózy i hudby, kteří nelitovali času ani finančních prostředků dostavit se do Lázní Hodonín ze vzdálených míst obou našich zemí. Velký vděk patří také přátelům, kteří zabezpečovali po celý dlouhý den ozvučení, díky němuž nejenom že čtoucí autoři tak šetřili své hlasivky, ale všechna vyřčená slova bez problémů zachytili také všichni přítomní hosté-diváci.

Velmi si vážím a chci poděkovat všem, kteří jakoukoliv měrou přispěli k atmosféře sounáležitosti a soudržnosti. Za sebe mohu říct, že byla takřka hmatatelná. Jsem teď nesmírně unavená a vyčerpaná, ale zároveň nesmírně šťastná, že se letošní organizátoři i účastníci už dnes těší na příští rok, tentokrát v obci Smrdáky na Slovensku. Nic víc jsem si už opravdu nemohla přát :)

 

TV SLOVÁCKO 2:05 - 6:15
www.youtube.com/watch?v=afJJcC-7hKU&feature=youtu.be


POZVÁNKA - ZNĚLKA.mp3 (1,4 MB)
(Autor: Pavel Nemec - Lelín)


ROZHOVOR PRO RÁDIO.mp3 (3,3 MB)
(vysílá v pátek 3. srpna 2012 Rádio Regina v 09:40 hodin a Rádio Slovensko ve 14:47 hodin)